Сьогодні Русь Україна буквально потонула в пропагандистському бульйоні з мощей міфічних героїв радянського і російського окупаційних режимів.

Треба щиро визнати, що Володимир Зеленський приємно здивував, надавши у своєму ролику до Дня Хрещення Русі відповідь на статтю-ультиматум Путіна про єдиний нарід і іншу російську імперіалістичну єресь.

Є звичайно деякі неточності, але матеріал в цілому правильний.

Наприклад, Зеленський заявив, що Україна є спадкоємицею Київської Русі, і "двоюрідним племінникам і дуже далеким родичам не слід зазіхати" на її спадщину, а також "намагатися якось довести свою причетність до наших історичних подій".

Це все в принципі дуже правильно, якщо тільки прибрати тавтологію про Київська Русь.

По суті це ж масло масляні, бо Київ і є Русь, і спроби перенести її або змістити це щось на кшталт переносу Риму в Бізантум або Константинополь.

Дуже сподобалось як Зеленський тонко натякнув, що це саме наша культура вплинула на розвиток Москви.

Що релігія і культура якої хизується сьогодні Москва прийшла до них з Русі України, і це ніяк не означає, що таким чином її одержувачі стали "співвласниками" або "старшими братами".

Іншими словами, Зеленський виразно пояснив Путіну, що його брехня про "єдиний нарід" - напій локальний, і експортувати його в Україну не вийде.

І все це дуже чудово і прекрасно, якщо тільки забути той факт, що за красивими словами повинні слідувати не менше красиві справи!

Володимир Олександрович прекрасно розуміє, що його такі ролики сьогодні в Україні необхідні і затребувані тому, через те що ми фактично не знаємо ні своєї історії, ні своїх героїв, ні власної міфології.

Україна буквально потонула в пропагандистському бульйоні з мощей міфічних героїв радянського і російського окупаційних режимів.

Ми реально все ще перебуваємо в полоні кремлівської ідеології, бо найбільші меморіали і пам'ятники в країні присвячені історії нашої радянської окупації, і кількість її ідолів і пам'ятних знаків на тлі України просто таки колосальне!

Реально створюється враження, що у нас ніби і немає своєї історії, немає свого пантеону героїв, немає людей і події які ми повинні пам'ятати, і якими ми повинні пишатися!

Я вже мовчу, що ніде я ще не зустрічав згадки того, що до середини 17 століття Україна звалася Руссю!

З цієї ідеологічною прірвою треба давно щось робити!

Дуже. важливо в центрі Русі - в Києві створити наш власний історичний Пантеон героїв України. Створити монументальну композицію яка розповість нашу справжню історію без кремлівської пропаганди!

Це дійсно гідний крок, щоб увійти в історію як людина якій Русь Україна близька духовно!

Комментарии